Telefon na dwie karty sim

30 października 2018

Smartfon dual sim

W sprzedaży w dalszym ciągu znaleźć można tradycyjne komórki, które obsługują dwie karty SIM. Wśród urządzeń mobilnych stanowią one jednak coraz mniejszy procent. Obecnie osoby poszukujące telefonu dual SIM zwracają uwagę na to, czy zastosowany został slot hybrydowy. Bez wątpienia warto również sprawić, czy smartfon ma wbudowany model LTE.

Jakie tryby dual SIM występują?

Jeszcze kilka lat temu na rynku dostępna była wyłącznie jedna technologia dual SIM. Był to tryb pasywny. Dzięki niemu można było umieścić w telefonie dwie karty SIM, ale w danym momencie aktywny był tylko jeden numer. O wiele lepszym rozwiązaniem okazało się być dual SIM Standby. Jego plusem jest to, że pozwala na to, aby w trybie gotowości były jednocześnie obie karty. Jednocześnie obie zalogowane są do sieci. Oznacza to, że w każdym momencie można skontaktować się z oboma numerami.

Pojawia się pytanie o to, jak dokładnie działa taki tryb. Podczas prowadzenia rozmowy przez jedną kartę SIM, druga pozostaje nieaktywna. Osoba, które próbuje się połączyć z nieaktywną w danym momencie kartą, usłyszy komunikat, że numer jest zajęty. Rozwiązaniem najbardziej praktycznym okazuje się być karta dual SIM z aktywnym trybem. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy być pewni, że oba numery będą zawsze aktywne, czyli zalogowane do sieci.

Jak to jest możliwe?

Wszystko za sprawą tego, jak zbudowany został telefon. Wyposażono go bowiem w dwie anteny GSM. Tryb ten jest jednak przez producentów stosowany dość rzadko. Co więcej, na ogół spotkać można go w tych smartfonach, które są naprawdę drogie. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy naprawdę wydajnych telefonów dostępnych w przystępnej cenie, które mają aktywny tryb dual SIM.

Honor dual sim

Przykładem jest Honor 8. Dzisiaj na Allegro kosztuje on około tysiąc złotych. Propozycją godną rozważenia jest również Samsung Galaxy J7 2017, który zaliczany jest do telefonów średnio budżetowych. Zapłacić trzeba za niego około osiemset pięćdziesiąt złotych.

Topowym flagowcem aktywnego trybu dual SIM jest między innymi Samsung Galaxy S9. Decydując się na taki telefon, trzeba jednak liczyć się z wydatkiem ponad dwóch tysięcy złotych.Czym jest hybrydowy dual SIM?W smartfonie znajdują się dwa sloty. Jeden z nich jest na kartę SIM, drugi zaś na kartę microSD. Ten drugi slot zaliczany jest do slotów wymiennych. To od użytkownika zależy, co w danym momencie jest mu potrzebne. Może to być albo karta pamięci, albo drugi numer telefonu. Podkreślić należy, że jest to naprawdę często stosowana praktyka. Rozwiązanie to zastosowane zostało między innymi w Huawei P20Pro.

Na takie rozwiązania chętnie stawia również firma Xiaomi. Spotykane są również smartfony na trzy sloty. Dwa są wówczas dla kart SIM, a trzeci na kartę microSD. W tym przypadku przykładem takiego smartfona, który znajduje się w zasięgu możliwości finansowych wielu osób jest Samsung Galaxy J7 2017, o którym już wspomnieliśmy.Jak się okazuje, wybranie smartfona czy telefonu z dual SIM to zadanie, które wcale nie należy do prostych. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, musimy zastanowić się nad tym, jakie ma być zastosowanie sprzętu.