Diesel On Fadelite Recenzja

6 października 2020

Smartwatch'y już dawno pozostały dość utylitarne w designie, nawet jeśli są coraz bardziej wyrafinowane, ale najnowszy smartwatch Diesel On Fadelite wyróżnia się przezroczystym korpusem i pryzmatycznymi wykończeniami. Poza smukłą, lekką konstrukcją, zegarek posiada szybki procesor i wiele funkcji klasy premium, takich jak wykrywanie tętna i samodzielny GPS.

Podobnie jak nowy Apple Watch SE, najnowszy smartwatch firmy Diesel posiada wiele odpowiednich pudełek, dzięki którym można go nosić z wyższej półki, ale nie brakuje w nim również wad, takich jak przeciętna żywotność baterii i sporadyczne problemy z wydajnością. Istnieją obiektywnie lepsze urządzenia na rynku tylko w oparciu o moc i wartość, ale solidny zestaw funkcji Fadelite prawdopodobnie nie zawiedzie tych, których pociąga jego wyjątkowa estetyka.

Projekt

Fadelita jest po prostu wspaniały. Jest średniej wielkości jak na smartfona 44 mm, o smukłym, lekkim korpusie z przezroczystą obudową i pryzmatycznym wykończeniem dla uzyskania całkowicie przyciągającego wzrok wyglądu. Zegarek posiada również specjalną edycję On x MDJ zaprojektowaną we współpracy z kanadyjskim artystą Mad Dog Jonesem, którego kolorowy styl odzwierciedlają dwie unikalne tarcze zegarkowe oraz limitowany pasek na zegarek.

Zegarek posiada okrągły wyświetlacz dotykowy i przycisk koronkowy po prawej stronie dla łatwej kontroli, natomiast po przeciwnej stronie znajduje się czujnik tętna. Zegarek jest zapakowany w paski w dwóch rozmiarach, które dobrze pasują, ale są nieco sztywne. Po tygodniu użytkowania, opaska jest jednak nieco bardziej miękka, więc może to być tylko kwestia jej włamania.

Ze względu na swoją żartobliwą estetykę i styl retro, jest to z pewnością wzór, który wymaga, aby być centralnym elementem i prawdopodobnie będzie decydującym czynnikiem dla każdego, kto rozważa zakup tego zegarka.

Wyświetlacz

Okrągły wyświetlacz Fadelite'a ma niewiele mniej niż 1,2 cala, umieszczając go na środku opakowania aż do jego rozmiaru. Wyświetlacz jest dość ostry, a także zachowuje dobrą widoczność w świetle słonecznym przy maksymalnej ustawionej jasności. Czujnik światła otoczenia może potrzebować sekundy, aby nadrobić zaległości w trakcie przemieszczania się pomiędzy warunkami oświetleniowymi, ale ogólnie rzecz biorąc, uważam, że robi to zadanie godne podziwu. Ekran dotykowy jest również płynny i reaguje na dotyk poprzez stuknięcia i machnięcia.

Zegarek przybywa z ponad 15 załadowanymi tarczami zegarkowymi. Niektóre z nich są bardziej utylitarne, ale uważam, że bardziej kapryśne lub futurystyczne opcje lepiej pasują do ogólnego wyglądu Fadelite. Oczywiście, można również pobrać tony więcej twarzy zegarków z Play Store.

Performance

Fadelite rocks Qualcomm nosi procesor Wear 3100, co daje mu co najmniej najwyższą wydajność w teorii. W rzeczywistości, smartwatch nie zawsze jest szczęśliwy, hamowany tylko przez 512MB pamięci RAM (podczas gdy jego rówieśnicy dostają 1GB lub więcej).

Czasem zdarza się, że smartwatch wpada w kilka czkawek podczas animacji, a nieco częściej podczas przetwarzania poleceń przez

Asystent Google, ale ogólna wydajność jest nadal dość dobry - to tylko, że każdy sporadyczne spowolnienie punktuje jak to mogło być doskonałe zamiast.

Oprogramowanie i funkcje

Fadelite działa na Wear OS (kopalnia dostarczona z v. 2.17). System operacyjny smartwatch Google był przez lata krytykowany, i słusznie, ale nie jest tak zły jak kiedyś. Intuicyjny, oparty na kafelkach system sprawia, że powiadomienia i istotne informacje są w zasięgu ręki, co ułatwia dostęp do licznika kroków w ciągu dnia lub do aktualnej pogody.

Zasilany przez Google Fit, zegarek jest wyposażony w prawie sto trybów śledzenia aktywności, które obejmują standardowe opcje, takie jak bieganie lub jazda na rowerze, wraz z bardziej niszowych działań, takich jak krykiet, curling, a nawet nitkowanie, zabawnie. Treningi są dokładnie śledzone, podczas gdy statystyki, takie jak czas i szacowane spalanie kalorii, są umieszczone w celu zapewnienia łatwego dostępu wraz z kontrolami pauzy i zatrzymania.

Fadelite śledzi również tętno podczas treningu i domyślnie przez cały dzień, podczas gdy wodoodporna konstrukcja jest doskonała dla przypadkowych rozprysków lub pływaków, oczywiście. Niestety, na pokładzie nie ma automatycznego śledzenia treningu ani śledzenia snu.

Gdzie indziej, Fadelite jest wyposażony w takie gadżety jak NFC do płatności bezdotykowych (bardziej przydatne teraz niż kiedykolwiek wcześniej) i samodzielny GPS. Jeśli chodzi o dalsze funkcje, smartwatch bazuje na aplikacjach Play Store dla systemu Wear OS, które zawierają solidny wybór najważniejszych funkcji, takich jak Spotify do muzyki czy Google Maps do wyznaczania tras.

Żywotność baterii

Jak wielu jego braci z Wear OS, Fadelite utknął z żywotnością baterii wynoszącą 48 godzin lub mniej - czasami o wiele mniej. Domyślny tryb dzienny zegarka umożliwia korzystanie z wszystkich funkcji przez cały czas, ale tryb ten czasami trudno jest wytrzymać jeden dzień, jeśli noc staje się nieco długa. Tryb rozszerzony może trwać 2 lub 3 dni, ale niewiele z tych inteligentnych funkcji jest włączonych.

Alternatywnie, byłem w stanie osiągnąć przyzwoitą równowagę, włączając większość inteligentnych funkcji (Wi-Fi, Bluetooth, NFC, tętno), ale pozostawiając zegarek w trybie oszczędzania energii w nocy. W ten sposób otrzymałem solidne dwa dni użytkowania na jednym ładowaniu. Ładowanie trwa około 100 minut, co nie jest imponująco szybkie ani bardzo wolne. Ogólnie rzecz biorąc, żywotność baterii jest akceptowalna, ale nie szczególnie godna uwagi.