Samsung Galaxy Z Fold 2: smartfony składane ładnie dojrzewają

24 sierpnia 2020

Wraz z gamą produktów prezentowanych podczas tego Galaxy Unpacked keynote, Samsung wreszcie dokonał Samsung Galaxy Z Fold 2 oficjalne w środę 5 sierpnia.

Dla wielu może to być tylko formalność, ale myślę, że można mi wybaczyć mój entuzjazm w tej sprawie. Rzeczywiście, Samsung nie ujawnił ceny ani daty premiery, chociaż południowokoreański konglomerat obiecał nam powiedzieć więcej na imprezie poświęconej Galaxy Z Fold 2, gdy 1 września obraca się wokół.

W każdym razie, ten teaser okazał się odpowiednim zakończeniem tegorocznej konferencji, po uruchomieniu Samsung Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy Buds Live i Galaxy Watch 3. To mnóstwo galaktyk.

Mimo całej tej tajemniczości, dowiedzieliśmy się jeszcze trochę więcej o projekcie kolejnego składanego smartfonu Samsunga. Dzieje się tak pomimo faktu, że wiele z ujawnionych informacji wyciekło już przed konferencją.

Na przykład, zewnętrzny ekran jest znacznie większy, z 6,2-calowym ekranem, który zapewnia użytkownikowi rzeczywistą wygodę. W pierwszej wersji był to tylko mały, 4,6-calowy ekran. Tym razem w następnej wersji pokazano drugi ekran, który jest większy niż cała słuchawka, w tym flagowe urządzenia, takie jak iPhone 11, na przykład (6,1 cala).

Główny ekran jest jeszcze większy dzięki 7,6-calowemu polu widzenia oraz usunięciu dużego nacięcia, na którym znajdowały się kamery skierowane do przodu. Wycięcie to zostało zastąpione wzorem z dziurkaczem, a jednocześnie pojawiło się w bardzo atrakcyjnym kolorze Mystic Bronze, jak pokazano poniżej.

Tylne kamery okazały się być kombinacją trzech czujników, które zostały rozmieszczone na prostokątnej wyspie. Na pierwszy rzut oka moduł fotograficzny wygląda tak, jak w Nocie 20, choć nie da się tego stwierdzić na podstawie czasu prasowania, dopóki nie uda nam się go dostać w swoje ręce.

Samsung zapewnił również, że zawias został dopracowany w celach estetycznych, gdzie zajmowałby mniej miejsca po zamknięciu Galaxy Z Fold 2. Po rozłożeniu go do pełnej chwały, ten smartfon będzie również cieńszy niż oryginalny Fold o grubości zaledwie 6 mm.

Podobnie jak Samsung Galaxy Z Flip (oprócz modelu z obsługą 5G), może on otwierać się pod różnymi kątami widzenia, a nie tylko być złożony lub rozłożony całkowicie. Umożliwia to korzystanie z trybu "Flex" w celu robienia zdjęć za pomocą smartfona jako statywu 2 w 1, gdzie zewnętrzny ekran funkcjonuje jako wizjer.

W każdym razie, czekamy z niecierpliwością do września tego roku, aby wszystko, co wokół Samsung Galaxy Z Fold 2 ujawnił, który odegrał swoją rolę "Jeszcze jedna rzecz" do perfekcji, gdy zasłony zostały zasłonięte na tegorocznej edycji Galaxy Unpacked keynote.