Jak backupować zdjęcia ze smartfona?

4 stycznia 2019

Archiwizacja zdjęć

Obecnie smartfony są bardzo ważnym urządzeniem i wiele osób nie wyobraża sobie życia bez tych urządzeń. Towarzyszą nam praktycznie każdego dnia, pozwalają przeglądać sieć, wykonywanie połączeń czy organizację dnia, a funkcjonalność można rozwijać dzięki temu, że dostępne są różnorakie aplikacje na te urządzenia. Warto więc dowiedzieć się jaki smartfon dla siebie wybrać.

Jedna z podstawowych funkcji każdego tego typu urządzenia to oczywiście aparat, który oczywiście nie da takich efektów jak lustrzanka, ale z drugiej strony jak wiele tych sprzętów pozwala nam rzeczywiście przygotować ładnie prezentujące się zdjęcia. Dzięki niewielkim rozmiarom i temu, żę to urządzenie zawsze mamy pod ręką będziemy mieli okazję w różnych chwilach wykonać ładne zdjęcia. Może się jednak zdarzyć tak, żę urządzenie zostanie uszkodzone, albo też dojdzie do sytuacji , że zostanie skradzione i wtedy jak wiadomo nasze zdjęcia mogą przepaść

Jak backupować zdjęcia ze smartfona?

Jest wiele sposobów na przenoszenie zdjęć ze smartfonu. Zdjęcia będzie można między innymi skopiować na dysk zewnętrzny, do pamięci komputera, na pendrive, na płyty CD, do chmury.

Niezależnie od tego jakie rozwiązanie się wybierze zawsze będzie taki sam cel tych działań a mianowicie będzie chciało się zabezpieczyć zdjęcia przed ich utratą. Wybór metody będzie uzależniony wyłącznie od indywidualnych potrzeb. Dla większego bezpieczeństwa można jednocześnie skorzystać z kilku sposobów, tedy lepiej zabezpieczy się zdjęcia.

Jak ręcznie zgrywać zdjęcia ze smartfona?

Najbardziej oczywistymi a jednocześnie powszechnymi sposobami na backup zdjęć smartfonów będzie podłączenie telefonu do komputera przez kabel USB i kopiowanie obrazów do pamięci komputera. Jeśli wiemy jaka jest ścieżka folderu, gdzie znajdują się zdjęcia na smartfonie to będzie można to ręcznie zrobić.

Kopia zapasowa zdjęć

Jeśli chodzi o to kaki kabel wybrać to będziemy mieli różne kable USB, trzeba je oczywiście dopasować do wejścia w konkretnym urządzeniu. Jeśli nie wiemy w jakim folderze znajdują się pliki na smartfonie to będzie można skorzystać z dedykowanego programu do wymiany plików między smartfonem i komputerem.

Konkretne marki urządzeń mają swoje takie programy:

smartfony Apple, który pomoże nam iTunes

smartfony z Windows Phone – Pomocnik Telefonu (Windows 10, zainstalowany domyślnie),

smartfony Samsung – Kies,

smartfony Sony – Xperia Companion,

smartfony HTC – HTC Sync Manager,

smartfony Huawei – HiSuite,

smartfony LG – LG PC Suite.

Istnieją również inne aplikacje, które ułatwią podjęcie takich właśnie działań , przygotowane już przez firmy zewnętrzne nie zaś przez podmioty, które pracują dla twórców danych urządzeń. Z komputera można już potem przenieść pliki bezpośrednio na inne nośniki, tak by je dodatkowo zabezpieczyć. Warto z takich możliwości korzystać i zadbać o stworzenie takich rozwiązań dzięki którym będzie się miało pewność, że pliki rzeczywiście będą dobrze zabezpieczone. Dodatkowo będzie można następnie również takie pliki w różnoraki sposób odtwarzać np. w odtwarzaczu płyt.