Jak przejść z Google Play do YouTube Music

21 lipca 2020

Google wkrótce zrezygnuje z usługi Play Music. Pokażemy Ci, jak łatwo przenieść wszystkie albumy, listy odtwarzania i szczegóły konta do serwisu YouTube Music.

Google ogłosił, że wkrótce wycofa się z usługi Google Play Music, zastępując ją usługą YouTube Music. Oznacza to, że jeśli chcesz nadal korzystać z usługi transmisji strumieniowej muzyki, musisz przenieść swoje konto na nową platformę. Pokażemy Ci, jak szybko i łatwo to zrobić, abyś mógł zachować swoje listy odtwarzania i istniejącą bibliotekę utworów.

Jak przenieść swoje konto Google Play Music do serwisu YouTube Music?

Google uczynił bardzo prostym proces przenoszenia konta do swojej nowej usługi. W rzeczywistości, wszystko to można zrobić jednym lub dwoma kliknięciami. Firma oświadcza również, że następujące treści, szczegóły i ustawienia zostaną zachowane;

  • Twoja biblioteka Google Play Music, w tym wszelkie zakupy, listy odtwarzania, przesłane utwory oraz wszystkie albumy/piosenki z aktualnej kolekcji.
  • Lubiący i nie lubiący zostaną również przeniesieni, więc Twoje rekomendacje nie będą wracać do kwadratu pierwszego.
  • Wszystkie Twoje dane płatnicze również zostaną przeniesione razem z Tobą, więc nie ma potrzeby anulowania poleceń zapłaty i zakładania nowych, jeśli masz konto Premium. Twoje konto Google Play Music Premium stanie się po prostu kontem YouTube Music Premium.

Będziesz mógł korzystać z obu aplikacji i usług tak długo, jak długo one istnieją, ale dni są zdecydowanie policzone dla Play Music, więc radzimy Ci wypróbować YouTube Music.

Jak przenieść Google Play Music do YouTube Music na komputerze PC

W przeglądarce internetowej, przejdź do https://music.youtube.com/transfer, upewnij się, że jesteś zalogowany na odpowiednie konto Google, a następnie kliknij przycisk Transfer.

Alternatywnie możesz kliknąć na swoje zdjęcie profilowe i wybrać Ustawienia > Przenieś z Google Play Music > Przenieś z Google Play Music.

YouTube Music automatycznie wykona teraz ciężką pracę, przenosząc wszystkie Twoje dane i muzykę z jednej usługi do drugiej. W zależności od wielkości Twojej biblioteki może to potrwać kilka minut lub kilka godzin.

Jak przenieść Google Play Music na YouTube Music w telefonie

Proces ten jest nieco inny w przypadku urządzeń mobilnych, ale równie prosty. Otwórz aplikację YouTube Music (musisz ją najpierw zainstalować w Google Play lub Apple App Store) i zaloguj się za pomocą swojego konta Google.

Następnie dotknij zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu i przejdź do Ustawienia > Przenieś z Google Play Music > Przenieś z Google Play Music.

Proces ten powinien rozpocząć się natychmiast po przeniesieniu wszystkich Twoich treści i szczegółów z Google Play Music do nowego domu w serwisie YouTube Music. Jak długo to potrwa, zależy od liczby albumów i utworów w Twojej bibliotece.

Tak więc, jeśli są tysiące utworów do zrobienia, może warto rozpocząć proces tuż przed pójściem spać, to mam nadzieję, że zostanie on zakończony do rana.

Oczywiście, jeśli zamiast tego zdecydujesz się wykorzystać to jako okazję do zobaczenia, co niektórzy z rywali mają do zaoferowania, możesz zajrzeć do naszego przewodnika po najlepszych usługach transmisji muzyki.