Jak korzystać z telefonu w systemie Windows 10

20 lipca 2020

Możesz wykonywać połączenia, wysyłać teksty, a teraz sterować muzyką na telefonie z systemem Android, wszystko to z pulpitu Windows 10. Oto jak używać odpowiednio telefonu w systemie windows 10.

Jedną z największych atrakcji produktów Apple jest sposób, w jaki płynnie wymieniają się one informacjami między urządzeniami. Zawsze można odnieść wrażenie, że Microsoft nadrabia zaległości w tym zakresie, co jest dodatkowo podkreślane przez zaprzestanie używania smartfonów z systemem Windows.

Aktualizacja systemu Windows 10 października 2018 r. próbowała wypełnić tę lukę wraz z uruchomieniem aplikacji Microsoft Your Phone. Teraz oznacza to, że możesz uzyskać dostęp do rozmów, tekstów i powiadomień w swoim telefonie bez opuszczania pulpitu. Co najważniejsze, działa ona na wszystkich najnowszych urządzeniach z systemem Android, a także iOS. 

Jak korzystać z telefonu w systemie Windows 10

Po pierwsze, należy pobrać aplikację "Your Phone" Towarzyszący w Google Play Store. Może ona już znajdować się w Twoim telefonie, jeśli posiadasz urządzenie Samsung, natomiast wersja dla Windows 10 jest fabrycznie zainstalowana na Twoim urządzeniu.

  • Na swoim urządzeniu z systemem Android, przejdź do www.aka.ms/yourpc.
  • Powinno to skierować Cię do pobrania aplikacji z Google Play Store, chociaż może być ona wstępnie zainstalowana, jeśli masz telefon Samsung.  
  • Po pobraniu, otwórz aplikację i zaloguj się za pomocą konta Microsoft. Musisz się upewnić, że jest to ta sama osoba, która zalogowała się na Twoim komputerze, aby mogła ona działać. 
  • Otwórz aplikację "Your Phone" na komputerze i wybierz telefon z systemem Android.
  • Oba urządzenia powinny się rozpoznać, ale jeśli nie, to zeskanuj kod QR, który pojawia się w telefonie z aparatem i upewnij się, że logujesz się również na pulpicie.
  • Na telefonie powinno pojawić się powiadomienie z prośbą o zezwolenie, dotknij przycisku allow.
  • Zaznacz pole wyboru, aby powiedzieć, że aplikacja została zainstalowana, a następnie zostanie ona otwarta. 
  • To jest to! Teraz powinny pojawić się karty Powiadomienia, Wiadomości, Zdjęcia, Ekran telefonu i Połączenia.

Dlaczego miałbym używać programu "Your Phone"?

Wszyscy wiemy, jak bardzo twój telefon może rozpraszać uwagę, gdy próbujesz pracować. O wiele łatwiej jest zignorować powiadomienie w rogu ekranu laptopa niż z przodu i na środku telefonu. Ponadto, wiele aplikacji stacjonarnych nie będzie wysyłać Ci powiadomień, chyba że masz otwarty program, co powinno jeszcze bardziej rozpraszać uwagę. 

Kiedy będziesz gotowy do sprawdzenia swojego telefonu, będziesz miał dobry poziom funkcjonalności. Oprócz otrzymywania powiadomień, możesz również wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne, wysyłać SMS-y i korzystać z wybranych aplikacji telefonicznych.

Ostatnia aktualizacja dodała możliwość kontrolowania muzyki odtwarzanej w telefonie. Oznacza to, że można odtwarzać/pauzować, pomijać utwory i łatwo zmieniać dostawcę muzyki bez opuszczania pulpitu. Przeczytaj wszystkie szczegóły tutaj. 

"Your Phone" - nowe funkcje

Według Windows Latest, w najbliższej przyszłości pojawi się wiele innych funkcji. Główną z nich jest tryb obraz w obrazie, który pozwoli użytkownikom na oddzielenie poszczególnych rozmów tekstowych od reszty aplikacji. Dostępna będzie również opcja nawiązywania połączeń z kontaktami bezpośrednio z zakładki wiadomości, co zapewni bardziej płynne działanie na pulpicie. 

W innym miejscu "Your Phone" będzie teraz oferował możliwość inteligentnego kopiowania tekstu bezpośrednio z obrazu, po prostu klikając na niego prawym przyciskiem myszy.  

Funkcje te mają być dostępne dla członków programu Windows Insider Program w nadchodzących tygodniach. Dobre wyniki Windows Latest oznaczają, że nie mamy powodu, by wątpić w to, co tu mówią. 

Kolejną cechą, która może być nieuchronna, jest Zarządzanie Obrazem. Użytkownik Twittera @ALumia_Italia ma możliwość usunięcia zdjęć telefonu bezpośrednio z aplikacji "Your Phone", a związane z nim wideo pokazuje go w akcji:

Wcześniej można było oglądać tylko zdjęcia na komputerze, więc jest to kolejny znaczący krok naprzód. Silne osiągnięcia użytkownika w zakresie funkcji przedpremierowych systemu Windows oznaczają, że nie mamy powodów, by wątpić w to, co się mówi. 

Nowe funkcje "Your Phone" są coraz lepsze i szybsze. Jak informuje WinBuzzer, w programie Windows Insider Program testowana jest również funkcja pozwalająca na bezpośrednią reakcję na wiadomość z połączeniem.