O czym pamiętać pierwszy raz uruchamiając telefon komórkowy?

13 grudnia 2018

pierwsze uruchomienie smartfona

Każdy kolejny smartfon jest nie tylko bardziej wydajny, ale i ładniejszy od poprzedniego. Nic więc dziwnego, że coraz częściej staramy się podchodzić maksymalnie profesjonalnie do wszystkich tych czynności, które wiążą się z jego pierwszym uruchomieniem. Okazuje się, że takie podejście jest w pełni uzasadnione, bardzo często okazuje się bowiem, że właśnie od pierwszego uruchomienia zależy to, jak nasz telefon będzie się spisywać w przyszłości.

Pierwsze kroki

Jedna z pierwszych czynności powinna dotyczyć karty SIM. Bez względu na to, czy pochodzi ona z naszego starego telefonu, czy też właśnie otrzymaliśmy ją od operatora, należy upewnić się, że pozostaje ona w zgodności z gniazdem posiadanym przez nowy telefon. Obecnie na rynku możemy spotkać się z aż trzema zróżnicowanymi wielkościami karty SIM, może więc okazać się, że nasza wcale nie będzie pasować do gniazda telefonu. W takiej sytuacji najlepszą opcją wydaje się złożenie wizyty w salonie należącym do naszego operatora komórkowego. Należy go poprosić o odpowiednią kartę i można mieć pewność, że nawet, jeśli nie zostanie ona wymieniona za darmo, opłata może być jedynie symboliczna. Od niedawna w sprzedaży dostępne są jednak również gotowe adaptery do kart SIM. Pozwalają one na dostosowanie karty SIM do gniazda, z jakim mamy do czynienia w naszym telefonie.

Naładowanie baterii

Gdy już wiemy, że karta SIM spełnia nasze oczekiwania, możemy przystąpić do ładowania baterii. Na tym etapie można też upewnić się, czy działanie ładowarki rzeczywiście jest zgodne z naszymi oczekiwaniami. Wydaje się, że mamy do czynienia z kwestią oczywistą, okazuje się jednak, że bardzo wiele osób o tym zapomina nie mogąc doczekać się uruchomienia telefonu.

pierwsze uruchomienie telefonu

Szybki test sprawności telefonu

Gdy bateria jest już naładowana, możemy przystąpić do pierwszego testu nowego telefonu. Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, czy zarówno jego włączanie się, jak i wyłączanie przebiega bez problemu. Warto też zyskać pewność, że działają nie tylko same przyciski, ale również ekran dotykowy. Ważne jest też przetestowanie wyświetlacza oraz jakości dźwięków. Ostatnim etapem testu powinno być sprawdzenie, jak prezentuje się obudowa telefonu, może się bowiem okazać, że już na tym etapie widoczne są uszkodzenia oraz przetarcia.

Założenie konta

Jeśli weszliśmy w posiadanie telefonu wyposażonego w system operacyjny Android, a my nadal nie mamy konta gmail, jest to najlepszy czas na jego założenie. Oczywiście, nikt nie każe nam wykorzystywać w tym celu telefonu komórkowego, założenie wspomnianego konta na komputerze wydaje się bowiem zadaniem znacznie mniej skomplikowanym. W wielu sytuacjach bez konta zwyczajnie nie będziemy w stanie sobie poradzić. Oczywiście, podobny problem nie pojawia się wyłącznie w przypadku telefonów z Androidem, jeśli bowiem zdecydowaliśmy się na iPhone, musimy posiadać Apple ID.

Pierwsze uruchomienie

Pierwsze uruchomienie smartfona trwa nieco dłużej niż każde kolejne i nie musi to wcale stanowić powodu do obaw. To właśnie w czasie jego trwania warto założyć blokadę ekranu oraz sprawdzić, czy działa Wi-Fi.