Chiński telefon

21 listopada 2018

Dobry chiński telefon

Czy warto będzie zdecydować się na chiński smartfon?

Kiedyś wynalazki z Chin kojarzyły się nam przede wszystkim z tandetnymi urządzeniami. Jednak obecnie sytuacja wygląda już nieco inaczej. Na rynku są między innymi marki takie jak Xiaomi, ZTE, Huawei, Meizu, LeTV,Umi, Oppo i wiele różnych innych sprzętów. Czasami warto więc zastanowić się czy nie zdecydować się na zakup chińskiego telefonu komórkowego.

Chińskie firmy przede wszystkim zaczęły przywiązywać wagę do wykonania swoich produktów. Coraz częściej mamy takie sytuacje, że to właśnie Chińczyk wykonany jest lepiej niż smartfon producenta premium. Dlaczego tak się dzieje? Jest to wynik tego, że chińskie firmy, które chcą na rynku zaistnieć muszą cały czas dbać o swój wizerunek i go budować. Dlatego pracują nad tym, by mieć w sprzedaży urządzenia w atrakcyjnej cenie a jednocześnie, by były one rzeczywiście funkcjonalne i jakościowo na dobrym poziomie. To firmy mniej rozpoznawalne niż Sony czy Samsung, a jednak mają urządzenia, które warto kupić. Nie płacimy także za logo i miliony jakie duże firmy wydają na swoją promocję, reklamy, marketing.

Wygląd i niższa cena

Chociaż Chińczycy lubią ciągle sprawdzać jakie urządzenia do sprzedaży wprowadzają konkurencji, to jednak coraz częściej myślą także o tym by wprowadzać do sprzedaży autorskie projekty. I trzeba powiedzieć, że producentom rodem z Azji nie brakuje rzeczywiście ciekawych pomysłów. Chińskie urządzenia mają między innymi ciekawe wzornictwo i sięgając po takie urządzenie można mieć wrażenie, że ma się sprzęt dużo droższy.

Smartfon z Chin

Przykładów jest tutaj bardzo wiele np. OnePlus X czy też Huawei P8. Na początku mówiliśmy o kosztach jakie trzeba płacić za urządzenia innych firm, które związane są także z promocją marek i wizerunkiem. To jak wiadomo sytuacja, która sprawia, że od razu będzie to wpływać bezpośrednio na to jak będzie się liczyć cena takiego urządzenia. Przykładów jeśli chodzi o te różnice jest rzeczywiście bardzo wiele i warto o tym pamiętać zwracając uwagę na to jaki sprzęt się kupuje, tak by nie było sytuacji, że po prostu za urządzenie będzie się niepotrzebnie przepłacać.

DualSIM i skaner tęczówki

Dla wielu osób coraz trudniej wyobrazić sobie urządzenie, które przyjmuje tylko jedną kartę Sim. Praktycznie każde urządzenie z Chin posiada DualSIM. Jednak trzeba uważać i zawsze sprawdzić czy dane urządzenie, które się wybiera będzie się sprawdzać w ramach częstotliwości, które mamy w naszym kraju. Po prostu nie każde urządzenie będzie pracować z takimi częstotliwościami sieci jakie są w Polsce co może uniemożliwić dzwonienie z takiego sprzętu w Polsce. Ciekawym rozwiązaniem staje się obecnie również skaner tęczówki oka, który pojawia się w urządzeniach jednak jak się okazuje jest także przedmiotem różnorakich sporów z tym związanych pod kątem patentu. Jednak nie te najbardziej popularne firmy przygotowały to rozwiązanie, ale marka UMI, o której tak naprawdę mało osób do tej pory słyszało., a tak naprawdę marka ta wprowadza wiele ciekawych rozwiązań na rynek.